توضیحات و داروهای این صفحه فقط مربوط به یکی از تامین کنندگان میباشد برای دیدن کلیه تامین کنندگان به قسمت تامین کنندگان مراجعه نمایید

 شركت داروسازي بهوزان ( سهامي عام ) در سال 1367 توسط جمعي از داروسازان باتجربه در شهر صنعتي رشت شروع به كار نمود .
مساحت كل كارخانه 28000 مترمربع ميباشد كه بنای مفيد آن 8000 متر مربع است .


دامنه فعاليت شركت در ابتدا به توليد محصولات آرايشي و بهداشتي نظير خميردندان ، كرم بچه و كرم مرطوب كننده محدود مي شد كه با ارتقاء كيفي در سطوح مختلف كارخانه با تائيد GMP از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي ، دامنه فعاليتهاي شركت به توليد انواع محصولات دارويي شامل : كرم ، پماد ، ژل ، شياف و محلولهاي دارويي وسعت يافته است و همچنين بخشي نيز به توليد ماده اوليه پوويدون اختصاص دارد .
ايجاد بخش توليد قرص و كپسول نيز از برنامه هاي آينده نزديك شركت مي باشد .

برای دیدن لیست قیمت محصولات به این لینک مراجعه کنید .

 

   
نام گروه: شرکت داروسازی بهوزان
بازدید:  3071

مكانيسم اثر: اين دارو تركيبي از يد و حامل آن است و از طريق آزادسازي تدريجي يد معدني در تماس با پوست و غشاهاي مخاطي اثر ضدعفوني كننده خود را اعمال ميكند. اين دارو باكتري كش بوده و بر عليه قارچها، ويروسها، انگلها و مخمرها نيز فعال ميباشد. اين دارو بر روي باكتريهاي گرم مثبت و گرم منفي اثر باكتري كش دارد. اثر ضدعفوني كننده آن توسط قليائي ها كاهش مي يابد. خاصيت ميكرب كش آن حتي در حضور خون و چرك و ترشحات موكوسي و حتي آب و صابون حفظ ميگردد. هيچگونه اثر حساسيت زدائي در واژن ندارد. باعث لك شدن پوست و پارچه هاي طبيعي نميگردد و اثر آن تا زماني كه رنگ آن باقي است موثر واقع مي شود .

موارد مصرف: از دوش واژينال پويدون آيداين در التهاب مهبل ناشي از كانديدا، تريكوموناس، التهاب غير اختصاصي يا عفونتهاي مركب مهبل و نيز در شستشوي مهبل قبل از جراحي استفاده ميشود.

عوارض جانبي: عوارض جانبي خاصي براي اين دارو گزارش نشده است اما سرخي و سوزش موضعي ممكن است بروز كند.

هشدارها:
مصرف دوش واژينال ممكن است موجب بروز PID (Pelvic Inflammatory Disease) ، يك عفونت دستگاه تناسلي، گردد كه ممكنست موجب نازايي يا بروز حاملگي خارج از رحم گردد. علائم STD (Sexually Transmitted Disease)و PID عبارتند از : درد و ناراحتي در ناحيه پايين شكم و لگن، تكرر ادرار، خال و زخم دستگاه تناسلي، كه در صورت بروز چنين علائمي مصرف دارو ميبايست فورا قطع و به پزشك مراجعه شود. اين دارو جهت جلوگيري از بارداري استفاده نمي گردد .

نكات قابل توصيه:
در صورت بروز التهاب، سرخي يا تورم با پزشك تماس حاصل گردد. مصرف اين دارو در بيماراني كه سابقه حساسيت به يد دارند توصيه نميگردد. دوش واژينال پويدون آيداين با آب و صابون شسته شده و روي پوست يا البسه بيمار اثري بر جاي نميگذارد. مصرف اين دارو در بيماراني كه داراي علائم عفونتهاي مقاربتي يا عفونتهاي لگني هستند توصيه نميگردد.


مقدار مصرف: اين دارو روزانه يكبار به مدت 5 روز، حتي طي عادت ماهيانه استفاده ميشود، مگر آنكه پزشك دستور ديگري دهد. بمنظور شستشوي واژن و پيشگيري از عفونتهاي واژينال توسط اين دارو يك يا دوبار در هفته استفاده ميگردد . جهت هربار استفاده از دارو به اندازه دو درب بطري حاوي پوويدون با 250 ميلي ليتر آب نيمگرم مخلوط نمائيد .به منظور پيشگيري و نظافت هفته اي يك يا دوبار استفاده گردد .

شرايط نگهداري: دوش واژينال پويدون آيداين بايد در دماي زير 30 درجه سانتيگراد نگهداري و از يخ زدگي محافظت گردد. دور از دسترس اطفال نگهداري شود.

بارداري و شيردهي: مصرف اين دارو در حاملگي و شيردهي توصيه نميگردد .

اشكال داروئي : دوش واژينال پوويدون آيداين 10% در بطريهاي 250 ميلي ليتري همراه با اپليكاتور به بازار عرضه مي گردد .
 

سامانه جستجوی دارو

سایتهای دیگر

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 

 

عناوین برگزیده خبرها


پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
افتتاح خط جدید تولید داروهای انسانی در شرکت مهبان دارو
حضور وزیر محترم بهداشت در شرکت مهبان دارو

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷

پوکی استخوان


آمار سایت