توضیحات و داروهای این صفحه فقط مربوط به یکی از تامین کنندگان میباشد برای دیدن کلیه تامین کنندگان به قسمت تامین کنندگان مراجعه نمایید

 شركت داروسازي بهوزان ( سهامي عام ) در سال 1367 توسط جمعي از داروسازان باتجربه در شهر صنعتي رشت شروع به كار نمود .
مساحت كل كارخانه 28000 مترمربع ميباشد كه بنای مفيد آن 8000 متر مربع است .


دامنه فعاليت شركت در ابتدا به توليد محصولات آرايشي و بهداشتي نظير خميردندان ، كرم بچه و كرم مرطوب كننده محدود مي شد كه با ارتقاء كيفي در سطوح مختلف كارخانه با تائيد GMP از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي ، دامنه فعاليتهاي شركت به توليد انواع محصولات دارويي شامل : كرم ، پماد ، ژل ، شياف و محلولهاي دارويي وسعت يافته است و همچنين بخشي نيز به توليد ماده اوليه پوويدون اختصاص دارد .
ايجاد بخش توليد قرص و كپسول نيز از برنامه هاي آينده نزديك شركت مي باشد .

برای دیدن لیست قیمت محصولات به این لینک مراجعه کنید .

 

   
نام گروه: شرکت داروسازی بهوزان
بازدید:  1987

مكانيسم اثر: كليندامايسين فسفات واژينال در بدن هيدروليز شده و به كليندامايسين تبديل ميگردد ، كه از سنتز پروتئين باكتري بوسيله پيوند به ساب يونيت S 50 ريبوزوم باكتري جلوگيري ميكند .

موارد مصرف: کرم واژينال 2% کليندامايسين در درمان عفونتهای باکتريال واژن تجويز ميگردد . اين كرم در عفونتهاي واژينال ناشي از هموفيلوس واژينيتس ، گاردنلا واژينيتس ، كورينه باكتريوم واژينيتس ، عفونتهاي واژينال ناشي از باكتريهاي بي هوازي مصرف ميگردد . كليندامايسين واژينال در درمان ولوواژينال ناشي از تريكومونا ، كلاميديا ، نيسريا گونوره آ ، كانديداآلبيكنس و يا هرپس سيمپلكس ويروس موثر نمي باشد . در صورت باردار بودن ، فقط در سه ماهه دوم حاملگی ميتوان از اين کرم استفاده نمود .

موارد منع مصرف: سابقه حساسيت به کليندامايسين ، لينکومايسين يا ساير محتويات کرم . همچنين مصرف کرم واژينال کليندامايسين در خانمهای دارای سابقه بيماریهای التهاب روده ، کوليت اولسراتيو ، يا کوليت ناشی از آنتی بيوتيکها ممانعت دارد .

عوارض جانبي: خارش و قرمزی دهانه رحم ، درد در هنگام مقاربت ، ترشحات سفيدرنگ ، و با احتمال کمتر سردرد ، سرگيجه و منگی ، تهوع و استفراغ و درد شکمی ، حساسيت ، التهاب واژن و سرويسيت ناشی از رشد کانديدا آلبيکانس از عوارض اين دارو ميباشند .

مقدار مصرف: مقدار يک اپليکاتور از کرم ( 5 گرم از کرم که حاوی 100 ميلی گرم کليندامايسين فسفات ميباشد ) را روزی يکبار و ترجيحا" به هنگام خواب استعمال نماييد . طول مدت درمان در خانمهای غيرباردار 7-3 روز و در خانمهای باردار 7 روز ميباشد .
راهنمای مصرف : قبل از مصرف دستها را شسته و اپليکاتور را در حالت دراز کشيده وارد واژن نموده و به آهستگی محتويات آنرا به داخل واژن فشار دهيد . حتی در طول عادت ماهانه درمان را قطع نکنيد . در صورت فراموش کردن يک نوبت مصرف ، به محض به يادآوردن آن را مصرف نموده مگر آنکه نزديک نوبت بعدی باشد . مقدار مصرف را دوبرابر نکنيد .


نكات قابل توصيه:
از تماس اين دارو با چشم خودداری شود . دوره درمان را حتی در صورت کاهش و يا از بين رفتن علائم بيماری کامل نماييد . در غير اينصورت امکان عود بيماری وجود دارد . درصورت تماس ، چشمها را کاملا" با آب شستشو دهيد . در طول درمان با اين دارو از انجام مقاربت خودداری شود .

هشدار :
همانند ساير آنتی بيوتيکها ، مصرف اين دارو ممکن است موجب عارضه کوليت پزودوممبرانس گردد . در صورت بروز اسهال يا اسهال خونی و کوليت سريعا" با پزشک تماس بگيريد . در انواع خفيف درمان با اين دارو قطع و در موارد شديدتر اقدام به درمانهای کمکی ديگر همچون تنظيم مايعات و الکتروليتها ، مصرف پروتئين کمکی و درمان با يک آنتی بيوتيک موثر بر اين عارضه توصيه ميگردد .مصرف اين کرم ممکن است محيط واژن را برای رشد ميکروارگانيسمهای غير مستعد واژن ، بويژه قارچها همچون کانديدا آلبيکانس ، مناسب نمايد .


بارداري و شيردهي: مصرف اين دارو در سه ماهه دوم و سوم حاملگی مجاز ميباشد ولی در سه ماهه اول مطالعات کافی وجود نداشته و تنها در صورت نياز شديد و مبرم با توصيه پزشك قابل استفاده است .مصرف اين دارو در شيردهي تنها با توصيه پزشك مي باشد .

اشكال داروئي : كرم واژينال كليندامايسين 2% در تيوبهاي 40 گرمي همراه با 7 اپليكاتور به بازار عرضه مي گردد .

شرايط نگهداري: دارو در دماي پايين تر از 30 درجه سانتيگراد نگهداري شود دارو از يخ زدگی و نور شديد محافظت گردد. دور از دسترس اطفال نگهداري شود.
 

سامانه جستجوی دارو

سایتهای دیگر

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 

 

عناوین برگزیده خبرها


پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
افتتاح خط جدید تولید داروهای انسانی در شرکت مهبان دارو
حضور وزیر محترم بهداشت در شرکت مهبان دارو

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷

پوکی استخوان


آمار سایت